Середа
24-04-24
06:29

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

4.2. Соціально-культурний і екологічний вплив туризму


4.2. Соціально-культурний і екологічний вплив туризму

Соціально-культурний вплив. Туристи, які приїжджають в ту чи іншу країну для знайомства з місцевими визначними пам'ятками і для відпочинку, надають соціально-культурний вплив в результаті контактів з місцевим населенням. Можна виділити три основні категорії цих контактів:
o коли туристи купують продукти та послуги у місцевого населення;
o коли місцеві жителі і туристи разом користуються наданими послугами (наприклад, морськими пляжами, транспортом, рестораном і т.д.);
коли туристи і місцеве населення разом проводять культур
інші інформаційні заходи.

Проте не обов'язково називати соціальним впливом будь-якої безпосередній контакт туристів з місцевими жителями. Нові види комунікацій, транспорту та інфраструктури, пропоновані для розвитку туризму, а також нові засоби праці викликають соціальні зміни і без безпосереднього контакту. Їх можна охарактеризувати як непрямі соціальні ефекти.

Крім соціального впливу туризму, слід враховувати телевізійну рекламу споживчих товарів, а також в цілому радіо і телебачення, які разом зі збільшенням доходів населення викликають у нього різні потреби і тим самим ще більше поглиблюють процес соціальних змін.

Величина прямого соціально-культурного впливу пов'язана з розвитком туризму і визначається різницею в соціально-культурних рівнях гостей і місцевого населення. Це і традиції, і релігія, і спосіб життя, і норми поведінки, і звички, і багато іншого.

Соціально-культурний вплив може рити як позитивним, так і негативним. До позитивного можна віднести обмін культурною інформацією. Інтерес туристів до культурної спадщини країни може викликати у відповідь почуття гордості у місцевих жителів, стимулюючи їх зберігати свої національні традиції, ремесла. Негативний вплив часто виявляється в результаті прямого контакту, але може виникати і з-за непропорційного розвитку туризму і неефективності реалізації потенційних можливостей.

Залучення іноземної робочої сили, а також створення нових високооплачуваних робочих місць за рахунок отримання іноземних інвестицій можуть викликати невдоволення тієї частини місцевих жителів, які не можуть знайти підходящу роботу або отримують відносно маленьку заробітну плату.

Проблема соціальної напруги може поглиблюватися і за рахунок різного рівня добробуту гостей та місцевих жителів. В останніх створюється враження, що туристи багатшими їх, оскільки вони демонструють марнотратство, не властиву їм у повсякденному житті у себе на батьківщині. При цьому місцеві жителі забувають про те, що туристи знаходяться у відпустці і можуть дозволити собі трохи зайвого. Це може викликати відчуття заздрості у місцевих жителів, а іноді це призводить до відкритого обуренню поведінкою туристів. Часто подібні тертя виникають в період численних туристських потоків у районах їх великої концентрації. Щоб уникнути таких проблем туристські потоки необхідно направляти в райони, де концентрацію туристів можна контролювати (наприклад, за допомогою відносного збільшення цін), що обмежить потоки міжнародних туристів. При цьому великі доходи компенсуються невеликою кількістю туристів, що прибувають в країну.

Екологічний вплив. У процесі туристської діяльності неминуче відбувається зміна навколишнього середовища. Проблеми охорони навколишнього середовища і її поліпшення займають важливе місце в багатьох дослідженнях. Раніше дослідженням щодо аналізу туристської діяльності приділялося мало уваги, та й то розглядали вплив туризму тільки у визначених точках земної кулі або вплив тільки окремих його видів.

Вплив туризму на навколишнє середовище може бути прямим, непрямим і спонукальним, а також позитивним і негативним. Туризм не може розвиватися без взаємодії з навколишнім середовищем, проте за допомогою управління розвитком туризму і чіткого планування можливо зменшити негативний вплив і збільшити позитивний.

Міжнародний туризм робить позитивний вплив на охорону і реставрацію історичних пам'ятників, створення національних парків і заповідників, захист берегів і рифів, збереження лісів і т. д. Однак у багатьох країнах не було ніяких кроків для захисту і збереження природи через відсутність необхідних фінансових коштів, а отримані від туризму доходи перекачували в інші, пріоритетні сфери, що вважалися економічно більш вигідними.

При оцінці впливу туризму на природу важливо також, з якої точки зору вона ведеться: адже те, що вважається позитивним з точки зору туристів, може виявитися негативним з точки зору місцевих жителів. (Наприклад, збереження парків може стати причиною скорочення пасовищ для худоби і, отже, причиною спаду виробництва харчових продуктів.)
Негативні впливу туризму на природу, на жаль, часто беруть верх над позитивними. Зокрема, погіршується якість води в річках, морях, озерах і якість повітря через застосування транспортних засобів із двигунами внутрішнього згоряння на масляному паливі погіршуються, підвищується рівень шуму від діяльності різних розважальних закладів; знищується місцева і дика фауна туристами, розпалюють багаття; руйнуються історичні пам'ятники вандалами, що залишають на них написи. Це лише незначних ушкоджень, заподіяних навколишньому середовищу.

Політика будівництва нових готельних комплексів та інфраструктур вздовж узбережжя (особливо в 1970-і рр..), Негативно вплинула на природне середовище, в останні роки стала неактуальна. У деяких країнах застосовуються обмеження на будівництво будинків на безпосередній близькості до моря.

Так як в туристській сфері вживається продукція багатьох інших галузей, прямо не виробляють туристичний продукт, вплив їх на навколишнє середовище також слід враховувати.

Політика по захисту навколишнього середовища повинна бути націлена на довгостроковий період для забезпечення тривалої туристської діяльності, проте багато хто (особливо розвиваються) ігнорують це, вважаючи за краще комерційну та фінансову миттєву вигоду.

Для оцінки впливу туризму на навколишнє природне середовище прийняті різні моделі. У деяких туристських місцях слабо діють нормативні акти, а природоохоронні служби відсутні. Однак відсутність нормативної бази, що забезпечує захист навколишнього середовища, не повинно зупинити процес планування розвитку. Фахівці в цій галузі повинні проводити власну оцінку впливу на середовище. Слід зазначити, що захист навколишнього середовища є більш простою і дешевою мірою, ніж виправлення завданої шкоди в майбутньому.

Політика розвитку з урахуванням його екологічного впливу на навколишнє середовище стає все більш актуальною, і СОТ запропонувала багато програм з його охорони

Зміст


[11-01-17][Все для туристів]
Крумплі, бараболя, мандибурка... (0)

[09-09-19][Карпати]
Ведмедики в Карпатах, неподалік м.Яремче. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Киргизстан: пам'ятники історії (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Купальники-2008 - стрінги і бікіні терплять фіаско (0)